Hattulan pääkirjasto

Hattulan kirjasto.

Contact Hattula Main Library

A map showing the location of Hattula Main Library. Click to open in Google Maps.
Address: Kauppatie 3 13720 Parola
Phone: 050 509 0335

Internet Explorer -selain ei tue kirjaston aukioloaikanäyttöä. Jos aukioloajat eivät näy, käytä muita selaimia, esim. Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge tai Opera.

Uusi verkkokirjasto avattu

Hattulan kirjaston tiedot löydät https://vanamo.finna.fi/OrganisationInfo/Home#85851

Henkilökunta

Minna Linna-Vuori
Kulttuuripalvelupäällikkö
050 5522 896
minna.linna-vuori@eduhat.fi

Lea Högbacka
Kirjastoapulainen

Liisa Jenu
Kirjastovirkailija
050 5090 103
liisa.jenu@eduhat.fi

Raija Linna
Kirjastovirkailija
050 5090 323
raija.linna@eduhat.fi

Pilvi Mikkola
Kirjastovirkailija
050 4698 479
pilvi.mikkola@eduhat.fi

Henna Okkonen
Kirjastoalan opiskelija

Netta Rasinen
Kirjastovirkailija
050 3508 229
netta.rasinen@eduhat.fi

Jaana Saari
Palveluneuvoja, Kunnan palvelupiste
050 5778 722
jaana.saari@hattula.fi

Annika Savilampi
Kirjastovirkailija
050 5012 135
annika.savilampi@eduhat.fi

Ilkka Vekka
Kirjastoalan opiskelija