Hattulan pääkirjasto

Contact Hattula Main Library

A map showing the location of Hattula Main Library. Click to open in Google Maps.
Address: Kauppatie 3 13720 Parola
Phone: 050 509 0335

Aukioloajat

  1. Nov 17
    Sunday
    1. Closed
  2. Nov 18
    Monday
    1. 10:00-19:00
  3. Nov 19
    Tuesday
    1. 10:00-19:00
  4. Nov 20
    Wednesday
    1. 10:00-19:00
  5. Nov 21
    Thursday
    1. 10:00-16:00
  6. Nov 22
    Friday
    1. 10:00-16:00
  7. Nov 23
    Saturday
    1. 10:00-14:00

Henkilökunta

Minna Linna-Vuori
Kirjasto- ja kulttuuritoimenjohtaja
050 5522 896
minna.linna-vuori@eduhat.fi

Lea Högbacka
Kirjastoapulainen

Liisa Jenu
Kirjastovirkailija
050 5090 103
liisa.jenu@eduhat.fi

Raija Linna
Kirjastovirkailija
050 5090 323
raija.linna@eduhat.fi

Pilvi Mikkola
Kirjastovirkailija
050 4698 479
pilvi.mikkola@eduhat.fi

Sinikka Piispanen
Kirjastovirkailija, opintovapaalla 31.8.2020 asti.
050 5012 135
sinikka.piispanen@eduhat.fi

Netta Rasinen
Kirjastovirkailija
050 3508 229
netta.rasinen@eduhat.fi

Jaana Saari
Palveluneuvoja, Kunnan palvelupiste
050 5778 722
jaana.saari@hattula.fi

Hattulan pääkirjasto

Hattulan kunnankirjasto palvelee Juteinitalossa Parolassa.

Tervetuloa lukemaan päivän lehdet, vilkaisemaan nettiä sekä lainaamaan kirjoja, lehtiä, elokuvia tai musiikkia tai tutustumaan e-aineistoihin.

Uutisia

  1. Varmista kirjaston viestien perille tulo

    Postin lakko viivästyttää myös kirjaston lähettämien kirjeiden saapumista. Tekstiviestillä tai sähköpostilla viestit tulevat ajoissa perille lakon aikana.

Tapahtumia

  1. Digikerho

    When: Tuesday 26 November 10:00 - 12:30
    Location: Hattula Main Library

    Ota arjen digitaidot haltuun!

  2. Satutunnit Hattulan kirjastossa

    When: Wednesday 27 November 09:30 - 10:15
    Location: Hattula Main Library

    Satutunnit on tarkoitettu alle kouluikäisille kotihoidossa oleville lapsille sekä päiväkotiryhmille. Satutunnin jälkeen kunnan työpajalaiset järjestävät pientä askartelua tai puuhaa.

  3. Satutunnit Hattulan kirjastossa

    When: Wednesday 18 December 09:30 - 10:15
    Location: Hattula Main Library

    Satutunnit on tarkoitettu alle kouluikäisille kotihoidossa oleville lapsille sekä päiväkotiryhmille. Satutunnin jälkeen kunnan työpajalaiset järjestävät pientä askartelua tai puuhaa.

Show more...