Hattulan pääkirjasto

Contact Hattula Main Library

A map showing the location of Hattula Main Library. Click to open in Google Maps.
Address: Kauppatie 3 13720 Parola
Phone: 050 509 0335

Aukioloajat

  1. Jul 14
    Sunday
    1. Closed
  2. Jul 15
    Monday
    1. 10:00-19:00
  3. Jul 16
    Tuesday
    1. 10:00-19:00
  4. Jul 17
    Wednesday
    1. 10:00-19:00
  5. Jul 18
    Thursday
    1. 10:00-16:00
  6. Jul 19
    Friday
    1. 10:00-16:00
  7. Jul 20
    Saturday
    1. Closed

Henkilökunta

Minna Linna-Vuori
Kirjasto- ja kulttuuritoimenjohtaja
050 5522 896
minna.linna-vuori@eduhat.fi

Lea Högbacka
Kirjastoapulainen

Liisa Jenu
Kirjastovirkailija
050 5090 103
liisa.jenu@eduhat.fi

Raija Linna
Kirjastovirkailija
050 5090 323
raija.linna@eduhat.fi

Pilvi Mikkola
Kirjastovirkailija
050 4698 479
pilvi.mikkola@eduhat.fi

Sinikka Piispanen
Kirjastovirkailija
050 5012 135
sinikka.piispanen@eduhat.fi

Netta Rasinen
Kirjastovirkailija
050 3508 229
netta.rasinen@eduhat.fi

Jaana Saari
Palveluneuvoja, Kunnan palvelupiste
050 5778 722
jaana.saari@hattula.fi

Onni Vilmunen
Siviilipalvelusmies

Hattulan pääkirjasto

Hattulan kunnankirjasto palvelee Juteinitalossa Parolassa.

Tervetuloa lukemaan päivän lehdet, vilkaisemaan nettiä sekä lainaamaan kirjoja, lehtiä, elokuvia tai musiikkia tai tutustumaan e-aineistoihin.

Tapahtumia

  1. Digikerho

    When: Monday 2 September 12:00 - 14:00 (more occurrences)
    Location: Renko library (Also at other libraries)

    Ota arjen digitaidot haltuun!