Hattulan pääkirjasto

Hattulan kirjasto.

Contact Hattula Main Library

A map showing the location of Hattula Main Library. Click to open in Google Maps.
Address: Kauppatie 3 13720 Parola
Phone: 050 509 0335

Internet Explorer -selain ei tue kirjaston aukioloaikanäyttöä. Jos aukioloajat eivät näy, käytä muita selaimia, esim. Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge tai Opera.

Hattulan pääkirjasto

Hattulan kunnankirjasto palvelee Juteinitalossa Parolassa.

Tervetuloa lukemaan päivän lehdet, vilkaisemaan nettiä sekä lainaamaan kirjoja, lehtiä, elokuvia tai musiikkia tai tutustumaan e-aineistoihin.

Uutisia

  1. Helsingin kirjamessumatkaa ei tänä vuonna

    Hattulan kirjasto ei järjestä asiakkailleen matkaa Helsingin kirjamessuille tänä vuonna koronatilanteen vuoksi. Riski altistumiseen täydessä bussissa on vielä liian suuri. Toivottavasti ensi vuonna reissu taas onnistuu. Helsingin kirjamessut järjestetään 28. - 31.10.2021 Messukeskuksessa.

Show more...

Tapahtumia

  1. Suomen Aavemetsästäjä Mika Nikkilä

    When: Tuesday 26 October 18:00 - 19:00
    Location: Hattula Main Library

    Rajatiedon tutkija ja kirjailija Mika Nikkilä kertoo omakohtaisiin kokemuksiinsa pohjautuen henkimaailman ilmiöistä.

  2. Digisampo

    When: Wednesday 27 October 10:00 - 12:00
    Location: Hattula Main Library

    Digitaitoja ja kirjoittamista matalalla kynnyksellä

  3. Digisampo

    When: Wednesday 3 November 10:00 - 12:00
    Location: Hattula Main Library

    Digitaitoja ja kirjoittamista matalalla kynnyksellä

  4. Digisampo

    When: Wednesday 10 November 10:00 - 12:00
    Location: Hattula Main Library

    Digitaitoja ja kirjoittamista matalalla kynnyksellä

Show more...

Näyttelyitä

  1. Rumaa ja rustiikkista

    When: Monday 4 october - saturday 30 october
    Location: Hattula Main Library

    Hannele Lemmetyisen miniatyyri-, nukkekoti- ja kierrätysnäyttely.

Henkilökunta

Minna Linna-Vuori
Kulttuuripalvelupäällikkö
050 5522 896
minna.linna-vuori@eduhat.fi

Lea Högbacka
Kirjastoapulainen

Liisa Jenu
Kirjastovirkailija
050 5090 103
liisa.jenu@eduhat.fi

Raija Linna
Kirjastovirkailija
050 5090 323
raija.linna@eduhat.fi

Pilvi Mikkola
Kirjastovirkailija
050 4698 479
pilvi.mikkola@eduhat.fi

Henna Okkonen
Kirjastoalan opiskelija

Netta Rasinen
Kirjastovirkailija
050 3508 229
netta.rasinen@eduhat.fi

Jaana Saari
Palveluneuvoja, Kunnan palvelupiste
050 5778 722
jaana.saari@hattula.fi

Annika Savilampi
Kirjastovirkailija
050 5012 135
annika.savilampi@eduhat.fi

Ilkka Vekka
Kirjastoalan opiskelija