Janakkalan pääkirjasto

Ota yhteyttä kirjastoon Janakkalan pääkirjasto

Karttakuva, joka näyttää, missä Janakkalan pääkirjasto sijaitsee.
Osoite: Koulutie 2 A 14200 Turenki
Puhelin: (03) 680 1390

Matti Karvinen
kirjastotoimenjohtaja
03 680 1274
matti.karvinen@janakkala.fi

Ulla Kapanen
kirjastovirkailija
03 680 1840
ulla.kapanen@janakkala.fi

Päivi Kuusinen
(poissa)

Arto Myllymäki
kirjastovirkailija
03 680 1286
arto.myllymaki@janakkala.fi

Aila Palojärvi
kirjastoavustaja
aila.palojarvi@janakkala.fi

Lauri Roine
erikoiskirjastonhoitaja
Luettelointi
03 680 1285
lauri.roine@janakkala.fi

Sanna Salonen
erikoiskirjastonhoitaja
03 680 1291
sanna.salonen@janakkala.fi

Marjukka Toivola
kirjastovirkailija
03 680 1296
marjukka.toivola@janakkala.fi

Maija Vahanta
kirjastovirkailija, osa-aikainen
03 680 1266
maija.vahanta@janakkala.fi

Puhelinnumerot

  • Aikuisten osasto: (03) 680 1390
  • Aineiston uusinta: (03) 680 1391
  • Aineiston varaaminen: (03) 680 1391
  • Atk-vastaava: (03) 680 1840
  • Hankintaehdotukset: (03) 680 1285
  • Internet-laitteiden varaukset: (03) 680 1390
  • Lainaustoimisto: (03) 680 1390
  • Lasten - ja nuorten osasto: (03) 680 1291
  • Neuvonta / tietopalvelu: (03) 680 1390
  • Puhelin: (03) 680 1390
  • Tiedotus/Viestintä (toimipisteet): (03) 680 1274
  • Tila- ja näyttelyvaraukset: (03) 680 1840