Hattulan pääkirjasto

Hattulan kirjasto.

Ota yhteyttä kirjastoon Hattulan pääkirjasto

Karttakuva, joka näyttää, missä Hattulan pääkirjasto sijaitsee. Klikkaa siirtyäksesi Google Mapsiin.
Osoite: Kauppatie 3 13720 Parola
Puhelin: 050 509 0335

Aukioloajat

  1. heinä 06
    maanantai
    1. 10:00-19:00
    Kesäaukioloaika
  2. heinä 07
    tiistai
    1. 10:00-19:00
    Kesäaukioloaika
  3. heinä 08
    keskiviikko
    1. 10:00-19:00
    Kesäaukioloaika
  4. heinä 09
    torstai
    1. 10:00-16:00
    Kesäaukioloaika
  5. heinä 10
    perjantai
    1. 10:00-16:00
    Kesäaukioloaika
  6. heinä 11
    lauantai
    1. Suljettu
    Kesäaukioloaika
  7. heinä 12
    sunnuntai
    1. Suljettu
    Kesäaukioloaika

Hattulan pääkirjasto

Hattulan kunnankirjasto palvelee Juteinitalossa Parolassa.

Tervetuloa lukemaan päivän lehdet, vilkaisemaan nettiä sekä lainaamaan kirjoja, lehtiä, elokuvia tai musiikkia tai tutustumaan e-aineistoihin.

Uutisia

Henkilökunta

Minna Linna-Vuori
Kirjasto- ja kulttuuritoimenjohtaja
050 5522 896
minna.linna-vuori@eduhat.fi

Lea Högbacka
Kirjastoapulainen

Liisa Jenu
Kirjastovirkailija
050 5090 103
liisa.jenu@eduhat.fi

Raija Linna
Kirjastovirkailija
050 5090 323
raija.linna@eduhat.fi

Pilvi Mikkola
Kirjastovirkailija
050 4698 479
pilvi.mikkola@eduhat.fi

Sinikka Piispanen
Kirjastovirkailija, opintovapaalla 31.8.2020 asti.
050 5012 135
sinikka.piispanen@eduhat.fi

Netta Rasinen
Kirjastovirkailija
050 3508 229
netta.rasinen@eduhat.fi

Jaana Saari
Palveluneuvoja, Kunnan palvelupiste
050 5778 722
jaana.saari@hattula.fi