Hattulan pääkirjasto

Ota yhteyttä kirjastoon Hattulan pääkirjasto

Karttakuva, joka näyttää, missä Hattulan pääkirjasto sijaitsee. Klikkaa siirtyäksesi Google Mapsiin.
Osoite: Kauppatie 3 13720 Parola
Puhelin: 050 509 0335

Aukioloajat

  1. maalis 30
    maanantai
    1. 10:00-19:00
  2. maalis 31
    tiistai
    1. 10:00-19:00
  3. huhti 01
    keskiviikko
    1. 10:00-19:00
  4. huhti 02
    torstai
    1. 10:00-16:00
  5. huhti 03
    perjantai
    1. 10:00-16:00
  6. huhti 04
    lauantai
    1. 10:00-14:00
  7. huhti 05
    sunnuntai
    1. Suljettu

Hattulan pääkirjasto

Hattulan kunnankirjasto palvelee Juteinitalossa Parolassa.

Tervetuloa lukemaan päivän lehdet, vilkaisemaan nettiä sekä lainaamaan kirjoja, lehtiä, elokuvia tai musiikkia tai tutustumaan e-aineistoihin.

Uutisia

  1. Tilaa väliaikainen kirjastokortti

    Jos sinulla ei ole Vanamo-kirjastojen kirjastokorttia, voit tilata väliaikaisen kirjastokortin. Kortin numerolla ja tunnusluvulla pääset käyttämään kaikkia kirjaston tarjoamia sähköisiä palveluja.

Tapahtumia

Näytä lisää tapahtumia...

Henkilökunta

Minna Linna-Vuori
Kirjasto- ja kulttuuritoimenjohtaja
050 5522 896
minna.linna-vuori@eduhat.fi

Lea Högbacka
Kirjastoapulainen

Liisa Jenu
Kirjastovirkailija
050 5090 103
liisa.jenu@eduhat.fi

Raija Linna
Kirjastovirkailija
050 5090 323
raija.linna@eduhat.fi

Pilvi Mikkola
Kirjastovirkailija
050 4698 479
pilvi.mikkola@eduhat.fi

Sinikka Piispanen
Kirjastovirkailija, opintovapaalla 31.8.2020 asti.
050 5012 135
sinikka.piispanen@eduhat.fi

Netta Rasinen
Kirjastovirkailija
050 3508 229
netta.rasinen@eduhat.fi

Jaana Saari
Palveluneuvoja, Kunnan palvelupiste
050 5778 722
jaana.saari@hattula.fi