Hattulan pääkirjasto

Hattulan kirjasto.

Ota yhteyttä kirjastoon Hattulan pääkirjasto

Karttakuva, joka näyttää, missä Hattulan pääkirjasto sijaitsee. Klikkaa siirtyäksesi Google Mapsiin.
Osoite: Kauppatie 3 13720 Parola
Puhelin: 050 509 0335

Internet Explorer -selain ei tue kirjaston aukioloaikanäyttöä. Jos aukioloajat eivät näy, käytä muita selaimia, esim. Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge tai Opera.

Hattulan pääkirjasto

Hattulan kunnankirjasto palvelee Juteinitalossa Parolassa.

Tervetuloa lukemaan päivän lehdet, vilkaisemaan nettiä sekä lainaamaan kirjoja, lehtiä, elokuvia tai musiikkia tai tutustumaan e-aineistoihin.

Uutisia

Tapahtumia

  1. Digikerhot kirjastoissa

    Päivämäärä: tiistai 2 helmikuuta 10:00 - 12:30
    Paikka: Hattulan pääkirjasto

    Apua arjen digiasioissa

Näytä lisää tapahtumia...

Näyttelyitä

  1. Janiina Annele Mäkisen ensinäyttely

    Päivämäärä Perjantai 8 tammikuuta - lauantai 30 tammikuuta
    Paikka Hattulan pääkirjasto

    Janiina Annele Mäkisen ensinäyttely. www.anneleart.fi

  2. Irwin Goodmanin levynäyttely

    Päivämäärä Perjantai 8 tammikuuta - lauantai 30 tammikuuta
    Paikka Hattulan pääkirjasto

    Irwin Goodmanin levyjä esillä kirjaston aulassa.

Henkilökunta

Minna Linna-Vuori
Kirjasto- ja kulttuuritoimenjohtaja
050 5522 896
minna.linna-vuori@eduhat.fi

Lea Högbacka
Kirjastoapulainen

Liisa Jenu
Kirjastovirkailija
050 5090 103
liisa.jenu@eduhat.fi

Raija Linna
Kirjastovirkailija
050 5090 323
raija.linna@eduhat.fi

Pilvi Mikkola
Kirjastovirkailija
050 4698 479
pilvi.mikkola@eduhat.fi

Henna Okkonen
Kirjastoapulainen

Netta Rasinen
Kirjastovirkailija
050 3508 229
netta.rasinen@eduhat.fi

Jaana Saari
Palveluneuvoja, Kunnan palvelupiste
050 5778 722
jaana.saari@hattula.fi

Annika Savilampi
Kirjastovirkailija
050 5012 135
annika.savilampi@eduhat.fi

Ilkka Vekka
Kirjastoalan opiskelija