Hattulan pääkirjasto

Ota yhteyttä kirjastoon Hattulan pääkirjasto

Karttakuva, joka näyttää, missä Hattulan pääkirjasto sijaitsee. Klikkaa siirtyäksesi Google Mapsiin.
Osoite: Kauppatie 3 13720 Parola
Puhelin: 050 509 0335

Aukioloajat

  1. elo 19
    maanantai
    1. 10:00-19:00
  2. elo 20
    tiistai
    1. 10:00-19:00
  3. elo 21
    keskiviikko
    1. 10:00-19:00
  4. elo 22
    torstai
    1. 10:00-16:00
  5. elo 23
    perjantai
    1. 10:00-16:00
  6. elo 24
    lauantai
    1. Suljettu
  7. elo 25
    sunnuntai
    1. Suljettu

Henkilökunta

Minna Linna-Vuori
Kirjasto- ja kulttuuritoimenjohtaja
050 5522 896
minna.linna-vuori@eduhat.fi

Lea Högbacka
Kirjastoapulainen

Liisa Jenu
Kirjastovirkailija
050 5090 103
liisa.jenu@eduhat.fi

Raija Linna
Kirjastovirkailija
050 5090 323
raija.linna@eduhat.fi

Pilvi Mikkola
Kirjastovirkailija
050 4698 479
pilvi.mikkola@eduhat.fi

Sinikka Piispanen
Kirjastovirkailija
050 5012 135
sinikka.piispanen@eduhat.fi

Netta Rasinen
Kirjastovirkailija
050 3508 229
netta.rasinen@eduhat.fi

Jaana Saari
Palveluneuvoja, Kunnan palvelupiste
050 5778 722
jaana.saari@hattula.fi

Onni Vilmunen
Siviilipalvelusmies

Hattulan pääkirjasto

Hattulan kunnankirjasto palvelee Juteinitalossa Parolassa.

Tervetuloa lukemaan päivän lehdet, vilkaisemaan nettiä sekä lainaamaan kirjoja, lehtiä, elokuvia tai musiikkia tai tutustumaan e-aineistoihin.

Tapahtumia

  1. Digikerho

    Päivämäärä: maanantai 2 syyskuuta 12:00 - 14:00 (lisää tilaisuuksia)
    Paikka: Rengon kirjasto (myös muissa kirjastoissa)

    Ota arjen digitaidot haltuun!